Co jest potrzebne do pozwolenia na budowę

Co jest potrzebne do pozwolenia na budowę
1 vote, 9.00 avg. rating (83% score)

rp_nieruchomosci30.jpgJesteś szczęśliwym posiadaczem działki budowlanej. Zleciłeś już wykonanie projektu budowlanego i zastanawiasz się teraz jakie dokumentu – oprócz właśnie projektu, będą Ci potrzebne.

Otóż wraz z wnioskiem o pozwolenie na budowę trzeba złożyć przede wszystkim projekt budowlany, który musi składać się z kilku branż: architektura, konstrukcja, instalacje elektryczna, wodno – kanalizacyjna i centralnego ogrzewania. Oprócz ww. części musi on również zawierać projekt zagospodarowania działki sporządzony na odpowiedniej mapie. Oprócz projektu z wnioskiem o pozwolenie na budowę będziesz też musiał złożyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Bez tego oświadczenia architektura nie przyjmie wniosku o pozwolenie na budowę, lub każe go uzupełnić dając na to bardzo krótki termin. Oprócz projektu i oświadczenia konieczne mogą się okazać oświadczenia właściwych jednostek o zapewnieniu dostaw wody, energii, ciepła czy gazu, a także oświadczenie zarządcy drogi o dostępie do drogi publicznej.

Pozostałe wpisy o Architekturze i Budownictwie:

Slowa kluczowe: Tynk silikonowy Lakma, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Drepo zadaszenia tarasów, elwix torba, wałki pa66, armatura łazienkowa Apavisa, baront schody, drążenie foremników, złomowanie auta tarnobrzeg, certyfikat flange fitter, księgowość wspólnoty Rawa Mazowiecka

About the author /


Related Articles