Okucia do szkła

Okucia do szkła
1 vote, 7.00 avg. rating (73% score)

okucia-do-szkla-9Okucia do szkła to bardzo ciekawy i rozległy temat, aktualnie tego typu konstrukcje cieszą się rosnącą popularnością, głównie przez wzrost popularności szkła jako materiału budowlanego. Szkło stało się w ostatnich latach w architekturze synonimem elegancji i nowoczesności, przez co rynek okuć również znacznie się rozrósł.

Okucia do szkła są stosowane głównie w mocowaniach szkła z elementami stalowymi. Drugą ważną dziedziną gdzie są one wykorzystywane to kabiny prysznicowe. Okucia do kabin prysznicowych wykonuje się głównie z mosiądzu, ponieważ jest to materiał odporny na wilgoć i zapewnia możliwość długiej eksploatacji bez konieczności wykonywania wielu poprawek. Aktualnie okucia wykonywane są w wielu wariantach kolorystycznych – są okucia z powłoką lakierowaną, są również satynowane, złote, a nawet patynowane. Rozwiązań jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wielu jest również producentów, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie należy przejrzeć wszystkie oferty, tak aby wybrać tą najlepszą. Ceny na rynku są bardzo zróżnicowane, wynika to głównie z materiałów, jakie są na okucia stosowane, nie dajmy się nabrać! Do wykonywania okuć najlepsza jest stal nierdzewna lub właśnie mosiądz, wszelkiego rodzaju stopy to rozwiązanie niebezpieczne ze względu na możliwość korozji.

Pozostałe wpisy o Architekturze i Budownictwie:

Slowa kluczowe: zerwany triceps, balayage fryzjer kraków, lpk208, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, tanie taxi legnica, lpk110, Tynk silikonowy Lakma, Wiedzopedia, CPE Gliwice, złomowanie auta tarnobrzeg, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick

About the author /


Related Articles