Oszczędzanie energii ? nowe trendy w budownictwie

Oszczędzanie energii ? nowe trendy w budownictwie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_architektura14.jpgEksploatacja domu nie jest tania. Największe wydatki zazwyczaj związane są z ogrzewaniem. Ceny paliw opałowych są stosunkowo wysokie. Wielu inwestorów zastanawia się w związku z tym nad różnymi alternatywnymi rozwiązaniami.

W nowoczesnym budownictwie stosuje się kilka różnych metod, które mają na celu przede wszystkimi minimalizowanie wydatków związanych z użytkowaniem domu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się między innymi wentylacja z rekuperacją, czyli z odzyskiem ciepła. W takich systemach powietrze, które opuszcza dom jest wykorzystywane do ogrzewania powietrza z zewnątrz. Coraz większe zainteresowanie budzą również różne rozwiązania ekologiczne. Na przykład rośnie popularność pomp ciepła. Są to urządzenia, które wykorzystują naturalne różnice temperatur np. między różnymi warstwami gleby w celu ogrzania budynku. Część inwestorów interesuje się również tak zwanymi solarami, czyli panelami słonecznymi, które montuje się na dachu. Popularność takich metod pozyskiwania energii wynika także z różnych form dofinansowania.

Pozostałe wpisy o Architekturze i Budownictwie:

Slowa kluczowe: Tanie multiplikatory, przeszczep łąkotki warszawa, vetrex-v90-alphaline, etykiety inspekcyjne na zamówienie, pantomograf Gliwice, kubota l3200 cena, kostka fakturowana producent, balayage kraków, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, standy eliptyczne cena druku, usuwanie graffiti toruń

About the author /


Related Articles