Zabudowa balkonów

Zabudowa balkonów
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

zabudowa-balkonow-9Jak powszechnie wiadomo mieszkania w blokach najczęściej mają dosyć małą powierzchnię. Dla ich mieszkańców liczy się często każda wolna przestrzeń do wykorzystania. Dobrym pomysłem jest w takich przypadkach zabudowa balkonów, choć korzystają z niego chętnie także właściciele domów jednorodzinnych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wygospodarować dodatkowe pomieszczenie, które w sam raz nadać się może na miejsce wypoczynku dla całej rodziny, a przede wszystkim na małą oranżerię. Zabudowa taka może mieć bardzo dekoracyjny charakter i stworzyć ze zwykłego balkonu ozdobę mieszkania i być dumą dla jego mieszkańców.

Zabudowa balkonów w uproszczeniu polega na wstawieniu dodatkowej ściany ze szkła, która odgradza balkon od warunków zewnętrznych. Tworzy się nowe pomieszczenie – pełne światła i z dobrym widokiem na otoczenie.

Aranżacja takiego balkonu zależy od jego mieszkańców, ale najczęściej nie brakuje na nich różnorodnych roślin, gdyż – jak wspomniano wcześniej – jest to główna zaleta posiadania zabudowy.

Oczywiście zabudowa balkonów ma również wady. Z pewnością mycie tych wszystkich szyb nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych, zwłaszcza z zewnątrz. Z tego powodu warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które są w stanie ułatwić tę nieprzyjemną dla wielu pracę (np. w postaci przesuwnych szklanych części).

Pozostałe wpisy o Architekturze i Budownictwie:

Slowa kluczowe: złomowanie auta tarnobrzeg, osb stopfire, vetrex okna bielsko biała, Minikoparka Gorlice, szycie firan kędzierzyn, Wiedzopedia, wałki pa66, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, usuwanie graffiti toruń, busy do danii szamotuły, durobet ceny

About the author /


Related Articles